2,457
edits
Nicole Sharp (talk | contribs) No edit summary |
Nicole Sharp (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 225: | Line 225: | ||
| <i lang="fy">Frysk</i> | | <i lang="fy">Frysk</i> | ||
| Frisian | | Frisian | ||
|- | |||
| <code>ga</code> | |||
| <code>gle</code> | |||
| <code>latn</code> | |||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ga&_x_tr_hl=ga <span lang="ga">Gaeilge</span>] | |||
| <i lang="ga">Gaeilge</i> | |||
| Irish | |||
|- | |- | ||
| <code>gl</code> | | <code>gl</code> | ||
Line 240: | Line 247: | ||
| Guarani | | Guarani | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>gu</code> | ||
| <code></code> | | <code>guj</code> | ||
| <code></code> | | <code>gujr</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=gu&_x_tr_hl=gu | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=gu&_x_tr_hl=gu <span lang="gu">ગુજરાતી</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="gu">gujrātī</i> | ||
| Gujarati | | Gujarati | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>ha</code> | ||
| <code></code> | | <code>hau</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl= | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ha&_x_tr_hl=ha <span lang="ha">Hausa</span>] | ||
| <i lang="ha">Hausa</i> | |||
| < | |||
| Hausa | | Hausa | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code></code> | ||
| <code></code> | | <code>haw</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=haw&_x_tr_hl=haw | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=haw&_x_tr_hl=haw <span lang="haw">Hawaiʻi</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="haw">Hawaiʻi</i> | ||
| Hawaiian | | Hawaiian | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>he</code> | ||
| <code></code> | | <code>heb</code> | ||
| <code></code> | | <code>hebr</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=iw&_x_tr_hl=iw | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=iw&_x_tr_hl=iw <bdi lang="he" dir="rtl">עִבְרִית</bdi>] | ||
| <i></i> | | <i lang="he">ivrít</i> | ||
| Hebrew | | Hebrew | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>hi</code> | ||
| <code></code> | | <code>hin</code> | ||
| <code> | | <code>deva</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hi&_x_tr_hl=hi <span lang="hi">हिन्दी</span>] | |||
| <i lang="hi">hindī</i> | |||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hi&_x_tr_hl=hi | |||
| <i></i> | |||
| Hindi | | Hindi | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code></code> | ||
| <code></code> | | <code>hmn</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hmn&_x_tr_hl=hmn | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hmn&_x_tr_hl=hmn <span lang="hmn">Hmoob</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="hmn">Hmoob</i> | ||
| Hmong | | Hmong | ||
|- | |- | ||
Line 303: | Line 296: | ||
| Croatian | | Croatian | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>ht</code> | ||
| <code></code> | | <code>hat</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ht&_x_tr_hl=ht <span lang="ht">ayisyen</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="ht">ayisyen</i> | ||
| Haitian | |||
|- | |||
| <code>hu</code> | |||
| <code>hun</code> | |||
| <code>latn</code> | |||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu <span lang="hu">magyar</span>] | |||
| <i lang="hu">magyar</i> | |||
| Hungarian | | Hungarian | ||
|- | |- | ||
Line 317: | Line 317: | ||
| Armenian | | Armenian | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>id</code> | ||
| <code></code> | | <code>ind</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl= | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=id&_x_tr_hl=id <span lang="id">Indonesia</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="id">Indonesia</i> | ||
| | | Indonesian | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>ig</code> | ||
| <code></code> | | <code>ibo</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ig&_x_tr_hl=ig | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ig&_x_tr_hl=ig <span lang="ig">Ìgbò</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="ig">Ìgbò</i> | ||
| Igbo | | Igbo | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code></code> | ||
| <code></code> | | <code>ilo</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ilo&_x_tr_hl=ilo | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ilo&_x_tr_hl=ilo <span lang="ilo">Ilokano</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="ilo">Ilokano</i> | ||
| Ilocano | | Ilocano | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>is</code> | ||
| <code></code> | | <code>isl</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl= | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=is&_x_tr_hl=is <span lang="is">íslenska</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="is">íslenska</i> | ||
| | | Icelandic | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>it</code> | ||
| <code></code> | | <code>ita</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl= | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=it&_x_tr_hl=it <span lang="it">italiano</span>] | ||
| <i lang="it">italiano</i> | |||
| < | |||
| Italian | | Italian | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>ja</code> | ||
| <code></code> | | <code>jpn</code> | ||
| <code></code> | | <code>jpan</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ja&_x_tr_hl=ja | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ja&_x_tr_hl=ja <span lang="ja">日本語</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="ja">nihongo</i> | ||
| Japanese | | Japanese | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>jv</code> | ||
| <code></code> | | <code>jav</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=jw&_x_tr_hl=jw | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=jw&_x_tr_hl=jw <span lang="jv">Jawa</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="jv">Jawa</i> | ||
| Javanese | | Javanese | ||
|- | |- | ||
Line 380: | Line 373: | ||
| Georgian | | Georgian | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>kk</code> | ||
| <code></code> | | <code>kaz</code> | ||
| <code></code> | | <code>cyrl</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl= | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=kk&_x_tr_hl=kk <span lang="kk">қазақша</span>] | ||
| <i lang="kk">qazaqşa (kirillisa)</i> | |||
| < | |||
| Kazakh (Cyrillic) | | Kazakh (Cyrillic) | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>kk</code> | ||
| <code></code> | | <code>kaz</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://translated.turbopages.org/proxy_u/en-kazlat.kk/https/www.nicolesharp.net/ | ! [https://translated.turbopages.org/proxy_u/en-kazlat.kk/https/www.nicolesharp.net/ <span lang="kk">qazaqşa</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="kk">qazaqşa (rimdık)</i> | ||
| Kazakh (Roman) | | Kazakh (Roman) | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>km</code> | ||
| <code></code> | | <code>khm</code> | ||
| <code></code> | | <code>khmr</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=km&_x_tr_hl=km | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=km&_x_tr_hl=km <span lang="km">ខ្មែរ</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="km">khmae</i> | ||
| Khmer | | Khmer | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>kn</code> | ||
| <code></code> | | <code>kan</code> | ||
| <code></code> | | <code>knda</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl= | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=kn&_x_tr_hl=kn <span lang="kn">ಕನ್ನಡ</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="kn">kannaḍa</i> | ||
| | | Kannada | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code></code> | ||
Line 575: | Line 561: | ||
| <i></i> | | <i></i> | ||
| Mongolian | | Mongolian | ||
|- | |||
| <code></code> | |||
| <code>mrj</code> | |||
| <code>cyrl</code> | |||
! [https://translated.turbopages.org/proxy_u/en-mrj.ru/https/www.nicolesharp.net/ <span lang="mrj">мары йӹлмӹ</span>] | |||
| <i lang="mrj">mary jÿlmÿ</i> | |||
| Western Mari | |||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code></code> | ||
Line 687: | Line 680: | ||
| <i></i> | | <i></i> | ||
| Russian | | Russian | ||
|- | |||
| <code>rw</code> | |||
| <code>kin</code> | |||
| <code>latn</code> | |||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=rw&_x_tr_hl=rw <span lang="rw">Ikinyarwanda</span>] | |||
| <i lang="rw">Ikinyarwanda</i> | |||
| Kinyarwanda | |||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code></code> |