2,457
edits
Nicole Sharp (talk | contribs) No edit summary |
Nicole Sharp (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 120: | Line 120: | ||
| <i lang="ceb">Sinugboanon</i> | | <i lang="ceb">Sinugboanon</i> | ||
| Cebuano | | Cebuano | ||
|- | |||
| <code></code> | |||
| <code>ckb</code> | |||
| <code>arab</code> | |||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ckb&_x_tr_hl=ckb <bdi lang="ckb" dir="rtl">سۆرانی</bdi>] | |||
| <i lang="ckb">soranî</i> | |||
| Sorani | |||
|- | |- | ||
| <code>co</code> | | <code>co</code> | ||
Line 730: | Line 737: | ||
| Sindhi | | Sindhi | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>si</code> | ||
| <code></code> | | <code>sin</code> | ||
| <code></code> | | <code>sinh</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=si&_x_tr_hl=si | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=si&_x_tr_hl=si <span lang="si">සිංහල</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="si">siṁhala</i> | ||
| Sinhala | | Sinhala | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>sk</code> | ||
| <code></code> | | <code>slk</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=sk&_x_tr_hl=sk | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=sk&_x_tr_hl=sk <span lang="sk">slovenčina</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="sk">slovenčina</i> | ||
| Slovak | | Slovak | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>sl</code> | ||
| <code></code> | | <code>slv</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=sl&_x_tr_hl=sl | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=sl&_x_tr_hl=sl <span lang="sl">slovenščina</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="sl">slovenščina</i> | ||
| | | Slovene | ||
|- | |- | ||
| <code>sm</code> | | <code>sm</code> | ||
Line 765: | Line 772: | ||
| Shona | | Shona | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>so</code> | ||
| <code></code> | | <code>som</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=so&_x_tr_hl=so | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=so&_x_tr_hl=so <span lang="so">Soomaali</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="so">Soomaali</i> | ||
| Somali | | Somali | ||
|- | |- | ||
| <code>sq</code> | | <code>sq</code> | ||
Line 800: | Line 800: | ||
| Sesotho | | Sesotho | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>su</code> | ||
| <code></code> | | <code>sun</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=su&_x_tr_hl=su | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=su&_x_tr_hl=su <span lang="su">Sunda</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="su">Sunda</i> | ||
| Sundanese | | Sundanese | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>sw</code> | ||
| <code></code> | | <code>swa</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=sw&_x_tr_hl=sw | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=sw&_x_tr_hl=sw <span lang="sw">Kiswahili</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="sw">Kiswahili</i> | ||
| Swahili | | Swahili | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>sv</code> | ||
| <code></code> | | <code>swe</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=sv&_x_tr_hl=sv | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=sv&_x_tr_hl=sv <span lang="sv">svenska</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="sv">svenska</i> | ||
| Swedish | | Swedish | ||
|- | |- |