2,457
edits
Nicole Sharp (talk | contribs) No edit summary |
Nicole Sharp (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 148: | Line 148: | ||
| <i lang="cv">čăvašla</i> | | <i lang="cv">čăvašla</i> | ||
| Chuvash | | Chuvash | ||
|- | |||
| <code>cy</code> | |||
| <code>cym</code> | |||
| <code>latn</code> | |||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cy&_x_tr_hl=cy <span lang="cy">Cymraeg</span>] | |||
| <i lang="cy">Cymraeg</i> | |||
| Welsh | |||
|- | |- | ||
| <code>da</code> | | <code>da</code> | ||
Line 595: | Line 602: | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ms&_x_tr_hl=ms <span lang="ms">Malaysia</span>] | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ms&_x_tr_hl=ms <span lang="ms">Malaysia</span>] | ||
| <i lang="ms">Malaysia</i> | | <i lang="ms">Malaysia</i> | ||
| | | Malaysian | ||
|- | |- | ||
| <code>mt</code> | | <code>mt</code> | ||
Line 806: | Line 813: | ||
| <i lang="su">Sunda</i> | | <i lang="su">Sunda</i> | ||
| Sundanese | | Sundanese | ||
|- | |- | ||
| <code>sv</code> | | <code>sv</code> | ||
Line 821: | Line 821: | ||
| Swedish | | Swedish | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>sw</code> | ||
| <code></code> | | <code>swa</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https:// | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=sw&_x_tr_hl=sw <span lang="sw">Kiswahili</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="sw">Kiswahili</i> | ||
| | | Swahili | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>ta</code> | ||
| <code></code> | | <code>tam</code> | ||
| <code></code> | | <code>taml</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl= | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ta&_x_tr_hl=ta <span lang="ta">தமிழ்</span>] | ||
| <i lang="ta">tamiḻ</i> | |||
| < | |||
| Tamil | | Tamil | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>te</code> | ||
| <code></code> | | <code>tel</code> | ||
| <code></code> | | <code>telu</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl= | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=te&_x_tr_hl=te <span lang="te">తెలుగు</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="te">telugu</i> | ||
| | | Telugu | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>tg</code> | ||
| <code></code> | | <code>tgk</code> | ||
| <code></code> | | <code>cyrl</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl= | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=tg&_x_tr_hl=tg <span lang="tg">тоҷикӣ</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="tg">tojikī</i> | ||
| | | Tajik | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>th</code> | ||
| <code></code> | | <code>tha</code> | ||
| <code></code> | | <code>thai</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=th&_x_tr_hl=th | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=th&_x_tr_hl=th <span lang="th">ไทย</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="th">tai</i> | ||
| Thai | | Thai | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>ti</code> | ||
| <code></code> | | <code>tir</code> | ||
| <code></code> | | <code>ethi</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ti&_x_tr_hl=ti | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ti&_x_tr_hl=ti <span lang="ti">ትግርኛ</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="ti">təgrəñña</i> | ||
| Tigrinya | | Tigrinya | ||
|- | |||
| <code>tk</code> | |||
| <code>tuk</code> | |||
| <code>latn</code> | |||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=tk&_x_tr_hl=tk <span lang="tk">türkmençe</span>] | |||
| <i lang="tk">türkmençe</i> | |||
| Turkmen | |||
|- | |- | ||
| <code>tl</code> | | <code>tl</code> | ||
Line 877: | Line 877: | ||
| Filipino | | Filipino | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>tl</code> | ||
| <code></code> | | <code>tgl</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https:// | ! [https://translated.turbopages.org/proxy_u/en-tl.ru/https/www.nicolesharp.net/ <span lang="tl">Tagalog</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="tl">Tagalog</i> | ||
| | | Tagalog | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>tr</code> | ||
| <code></code> | | <code>tur</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=tr&_x_tr_hl=tr | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=tr&_x_tr_hl=tr <span lang="tr">Türkçe</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="tr">Türkçe</i> | ||
| Turkish | | Turkish | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>ts</code> | ||
| <code></code> | | <code>tso</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl= | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ts&_x_tr_hl=ts <span lang="ts">Xitsonga</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="ts">Xitsonga</i> | ||
| | | Tsonga | ||
|- | |||
| <code>tt</code> | |||
| <code>tat</code> | |||
| <code>cyrl</code> | |||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=tt&_x_tr_hl=tt <span lang="tt">татарча</span>] | |||
| <i lang="tt">tatarça</i> | |||
| Tatar | |||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>tw</code> | ||
| <code></code> | | <code>twi</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ak&_x_tr_hl=ak Twi] | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ak&_x_tr_hl=ak <span lang="tw">Twi</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="tw">Twi</i> | ||
| Twi | | Twi | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code></code> | ||
| <code></code> | | <code>udm</code> | ||
| <code></code> | | <code>cyrl</code> | ||
! [https://translated.turbopages.org/proxy_u/en-udm.ru/https/www.nicolesharp.net/ | ! [https://translated.turbopages.org/proxy_u/en-udm.ru/https/www.nicolesharp.net/ <span lang="udm">удмурт</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="udm">udmurt</i> | ||
| Udmurt | | Udmurt | ||
|- | |- | ||
| <code>ug</code> | |||
| <code>uig</code> | |||
| <code></code> | | <code></code> | ||
| <code></code> | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ug&_x_tr_hl=ug <bdi lang="ug" dir="rtl">ئۇيغۇرچە</bdi>] | ||
| <code></code> | | <i lang="ug">uyghurche</i> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=uk&_x_tr_hl=uk | | Uyghur | ||
| <i></i> | |- | ||
| <code>uk</code> | |||
| <code>ukr</code> | |||
| <code>cyrl</code> | |||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=uk&_x_tr_hl=uk <span lang="uk">украї́нська</span>] | |||
| <i lang="uk">ukrajínsʹka</i> | |||
| Ukrainian | | Ukrainian | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>ur</code> | ||
| <code></code> | | <code>urd</code> | ||
| <code></code> | | <code>arab</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ur&_x_tr_hl=ur | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ur&_x_tr_hl=ur <bdi lang="ur" dir="rtl">اُرْدُو</bdi>] | ||
| <i></i> | | <i lang="ur">urdū</i> | ||
| Urdu | | Urdu | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>uz</code> | ||
| <code></code> | | <code>uzb</code> | ||
| <code> | | <code>cyrl</code> | ||
! [https://translated.turbopages.org/proxy_u/en-uzbcyr.uz/https/www.nicolesharp.net/ <span lang="uz">ўзбекча</span>] | |||
| <i lang="uz">oʻzbekcha (kirillitsa)</i> | |||
! [https://translated.turbopages.org/proxy_u/en-uzbcyr.uz/https/www.nicolesharp.net/ | |||
| <i></i> | |||
| Uzbek (Cyrillic) | | Uzbek (Cyrillic) | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>uz</code> | ||
| <code></code> | | <code>uzb</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=uz&_x_tr_hl=uz | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=uz&_x_tr_hl=uz <span lang="uz">oʻzbekcha</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="uz">oʻzbekcha (rim)</i> | ||
| Uzbek (Roman) | | Uzbek (Roman) | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>vi</code> | ||
| <code></code> | | <code>vie</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=vi&_x_tr_hl=vi | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=vi&_x_tr_hl=vi <span lang="vi">Việt</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="vi">Việt</i> | ||
| Vietnamese | | Vietnamese | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code></code> |