2,457
edits
Nicole Sharp (talk | contribs) No edit summary |
Nicole Sharp (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 400: | Line 400: | ||
| <i lang="kn">kannaḍa</i> | | <i lang="kn">kannaḍa</i> | ||
| Kannada | | Kannada | ||
|- | |||
| <code>ko</code> | |||
| <code>kor</code> | |||
| <code>kore</code> | |||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ko&_x_tr_hl=ko <span lang="ko">한국어</span>] | |||
| <i lang="ko">han'gugeo</i> | |||
| Korean | |||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code></code> | ||
| <code></code> | | <code>kok</code> | ||
| <code></code> | | <code>deva</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=gom&_x_tr_hl=gom | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=gom&_x_tr_hl=gom <span lang="kok">कोंकणी</span>] | ||
| <i></i> | | <i>koṅkṇī</i> | ||
| Konkani | | Konkani | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code></code> | ||
| <code></code> | | <code>kri</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl= | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=kri&_x_tr_hl=kri <span lang="kri">Siera Liɔn</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="kri">Siera Liɔn</i> | ||
| | | Sierra Leonean | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>ku</code> | ||
| <code></code> | | <code>kmr</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl= | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ku&_x_tr_hl=ku <span lang="ku">Kurmancî</span>] | ||
| <i lang="ku">Kurmancî</i> | |||
| < | |||
| Kurmanji | | Kurmanji | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>ky</code> | ||
| <code></code> | | <code>kir</code> | ||
| <code></code> | | <code>cyrl</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ky&_x_tr_hl=ky | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=ky&_x_tr_hl=ky <span lang="ky">кыргызча</span>] | ||
| <i></i> | | <i lang="ky">kırgızça</i> | ||
| Kyrgyz | | Kyrgyz | ||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code>la</code> | ||
| <code></code> | | <code>lat</code> | ||
| <code></code> | | <code>latn</code> | ||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl= | ! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=la&_x_tr_hl=la <span lang="la">Latīnum</span>] | ||
| <i lang="la">Latīnum</i> | |||
| < | |||
| Latin | | Latin | ||
|- | |- | ||
Line 470: | Line 463: | ||
| <i></i> | | <i></i> | ||
| Lithuanian | | Lithuanian | ||
|- | |||
| <code>lo</code> | |||
| <code>lao</code> | |||
| <code>laoo</code> | |||
! [https://nicolesharp-net.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=lo&_x_tr_hl=lo <span lang="lo">ລາວ</span>] | |||
| <i lang="lo">lāo</i> | |||
| Lao | |||
|- | |- | ||
| <code></code> | | <code></code> |